Realizujemy proekologiczną filozofię miejsca w cudownej przestrzeni. Hasło Willi Strzelnica to: Człowiek blisko natury.
 • Atrakcje okolicy

  Oprócz możliwości, które czekają na Państwa w Willi Strzelnica w Kościerzynie na Kaszubach, region przygotował wiele atrakcji, wśród których ludzie szukający aktywnego wypoczynku na pewno znajdą coś dla siebie. Kaszuby zachwycają swoich turystów pięknem krajobrazów, dużą ilością jezior, zielenią kaszubskich lasów oraz wspaniałą kuchnią regionalną. Dlatego też odpoczynek na świeżym powietrzu jest jedną z najczęściej wybieranych form wypoczynku przez gości Willi Strzelnica. Tereny wokół obiektu umożliwiają organizację imprez integracyjnych oraz pikników. W przypadku integracji firmowych, możemy zamówić pakiet zajęć dodatkowych w szerokim zakresie, połączone z wieczorami tematycznymi. Na życzenie gości możemy zorganizować transport, co znacznie ułatwia poruszanie się po Kościerzynie i okolicach.

  BROWAR
  STARY BROWAR KOŚCIERZYNA

  To wyjątkowe miejsce z ponad 150- letnią historia, w samym centrum miasta. W gruntownie odrestaurowanym budynku, architekci wnętrz połączyli przeszłość ze współczesną myślą dekoratorską. Można tu zobaczyć MINI-BROWAR. Nowa technologia warzenia piwa w oparciu o stare receptury, o które dba doświadczony piwowar utrzymując najwyższą jakość, a wszystko to odbywa się w kadziach umieszczonych na widoku gości.

  basen
  AQUA CENTRUM

  W razie niepogody lub chęci skorzystania z nowoczesnego centrum sportowo-rekreacyjnego polecamy:
  -trochę ruchu na 6-cio torowym basenie sportowym oraz siłowni i sali cardio bądź specjalistycznym basenie do nurkowania o głębokości 4,85 m,
  -trochę odprężenia na basenie rekreacyjnym wyposażonym w bicze i parasole wodne, jacuzzi oraz w saunie i kawiarence,
  -trochę rozrywki podczas zjazdów z dwóch zjeżdżalni.
  Bilety do Aqua Centrum dostępne w punkcie obsługi klienta.
  Odległość od Willi 2km/5min samochodem.
  Adres:  ul.Hallera 2,83-400 Kościerzyna, kontakt: 586802590.
  Godziny otwarcia: poniedziałek -sobota: 6:00-20:00 oraz w niedzielę: 8:00-22:00.

  jazda

  JAZDA KONNA

  Jazda konna wspaniałe krajobrazy i uroki przyrody Kaszub najlepiej podziwiać i poznawać z siodła, to zapewni bliski kontakt z naturą i sprzyja pełnemu odprężeniu. Fachową obsługę jazdy konnej zapewni Państwu Pan Piotr Kuper stajnia „Kolono”.
  Dodatkowo dla naszych gości przygotowane mamy atrakcyjne rabaty. W celu rezerwacji prosimy o kontakt w recepcji.
  Odległość od Willi: 15km/25min samochodem.
  Adres: Wieżyca 74,83-315 Szymbark.

  stok
  STOK NARCIARSKI

  Na Kaszubach został przygotowany wspaniały stok narciarski. W zimie przygotowane są wyciągi narciarskie, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i zaplecze gastronomiczne. Na stoku zainstalowano wyciągi orczykowe, armatki śnieżne i ratrak. Obiekt prowadzi szkółkę narciarską z wykwalifikowani instruktorami narciarstwa i snowboardu pod czujną opieką  ratowników  medycznych GOPR.
  Odległość od Willi: ok 18km/25 min samochodem.
  Adres: Wieżyca 32,83-315 Szymbark.

  malpi

  MAŁPI GAJ.

  To most w powietrzu, składający się z siatek zawieszonych na drzewach, belek i różnorodnie powiązanych ze sobą lin. Wspaniała zabawa dla całej rodziny.
  Odległość od Willi: 5km/5 min samochodem.
  Adres: Ośrodek Garczyn 1,83-400 Kościerzyna.

  nw2
  NORDIC WALKING I JAZDA NA ROWERZE.

  Kolejnym sposobem na zapoznanie się z urokami Kaszub i samej Kościerzyny są szlaki Nordic Walking. Położenie Willi zapewnia bezpośredni dostęp do ścieżek NW oraz tras rowerowych. Nie posiadacie Państwo własnych kijków? Żaden problem! Wystarczy wypożyczyć je w naszej recepcji. Proponujemy również usługi przewodnika i instruktora. Przy Willi przygotowane są trzy trasy, jedna żółta wokół Strzelnicy długość 3,4 km, druga zielona przez Gajówkę Rybaki, długość 7,1km oraz trzecia czerwona biegnie przez Wieprznicę, długość 9,6km.

  strz
  STRZELNICA.

  Na terenie obiektu znajdują się dawne historyczne tory strzeleckie, gdzie można wspaniale poćwiczyć koncentrację oraz bystrość oka, długość całkowita torów to 100 m .

  Aczkolwiek miłośnicy łucznictwa powinni zabrać ze sobą sprzęt.
  Informacja o zasadach korzystania z torów w recepcji Willi Strzelnica.

  szym

  CENTRUM EDUKACJI I PROMOCJI REGIONU W SZYMBARKU.

  Niezliczona liczba atrakcji i ciekawostek m.in najdłuższa deska świata, będąca stołem dla 200 osób, największy koncertujący fortepian. Dom Sybirak, który liczy sobie około 240 lat. Dom do góry nogami symbolizujący nasze czasy pełne sprzeczności i zagrożeń, krótki pobyt wewnątrz domu do góry dachem powoduje na skutek złudzeń optycznych pojawienie się problemów z zachowaniem równowagi, w efekcie czego z trudnością stawia się kolejne kroki.
  Odległość od Willi: ok 16km/20 min samochodem.
  Adres: ul.Szymbarskich zakładników 23, 83-315 Szymbark.

  wiez

  WIEŻA WIDOKOWA WIEŻYCA.

  Wspaniałym miejscem, aby podziwiać Kaszuby z perspektywy lotu ptaka, jest wieża widokowa w Szymbarku wybudowana na najwyższym wzniesieniu nie tylko w północnej Polsce, ale również w północnej Europie.
  Odległość od Willi: ok. 17km/20 min.
  Godziny otwarcia: 9:00-21-00/poza sezonem otwarte tylko w soboty i niedziele.

  dworek1
  DWOREK W SIKORZYNIE.

  Jest pięknym dworkiem z XVIII wieku. Przylega do niego wspaniały angielski park. Posiadłość ta przez wieki należała do rodu Wybickich, dopiero stąd wyprowadzili się do pobliskiego Będomina, gdzie przyszedł na świat Józef Wybicki. Tak więc Sikorzyno było gniazdem rodowym Józefa Wybickiego, twórcy Pieśni Legionów Polskich we Włoszech. Obecnie dworek został odrestaurowany, odbudowany i ogrodzony. W dworku urządzone zostało muzeum, a wyposażenie przeniesiono z dawnych kaszubskich dworków.
  Odległość od Willi: ok 10km/15 min samochodem.
  Adres: 83-316 Sikorzyno.

  etno

  MUZEUM – KASZUBSKI PARK ETNOGRAFICZNY WE WDZYDZACH KISZEWSKICH.

  Jest to najstarszy w Polsce skansen na świeżym powietrzu, przeniesie Państwa w XVIII wieczne Kaszuby. Ukaże typowe dla tego okresu Gburskie zabudowy, dworki, szkołę, kuźnie, wiatraki, kościół, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze oraz sprzęty domowe i gospodarskie. Cenną kolekcję złotem haftowanych czepców, obrazów malowanych na szkle i ceramikę. Muzeum mieści się na 22 hektarowym terenie nad malowniczym jeziorem Gołuń.

  Odległość od Willi: 18km/25 min samochodem.
  Adres: Wdzydze Kiszewskie,83-406 Wąglikowice.

  We Wdzydzach znajduje się również Wieża Widokowa, z której roztacza się wspaniały widok na krzyż jezior Wdzydzkich.

  kolej
  MUZEUM KOLEJNICTWA.

  W Kościerzynie przy dworcu PKP znajduje się jedyne w Polsce północnej muzeum kolejnictwa. Zwiedzanie kolejowej ekspozycji w Kościerzynie daje możliwość bezpośredniego spotkania z techniką minionych lat. Udostępnione zwiedzającym zostały prostokątna hala na cztery parowozy, sale wystawowe i ekspozycja dawnych lokomotyw, wagonów, urządzeń torowych na wolnym powietrzu. W pomieszczeniu muzeum odnaleźć można niespotykane już narzędzia, maszyny, elementy starych mechanizmów, uzupełnione zbiorami dokumentów, pamiątek i modeli.

  Odległość od Willi: ok.5km/10 min samochodem.

  malb

  ZAMKI W MALBORKU I BYTOWIE.

  Oba krzyżackie zamki zachwycają średniowieczną architekturą i historycznymi zbiorami, które zachowały się pomimo licznych wojen i bitew. W bytowskim zamku ok 30km/30 min samochodem od Willi znajduje się Muzeum Zachodnio-Kaszubskie, natomiast w Malborku ok 85km/90 min samochodem od Willi znajduje się między innymi wystawa Bursztynowe Konteksty. Spacer zaś po dawny zamku przybliża nam historię i przenosi nas w średniowieczne czasy.

  Adresy:
  Bytów
  ul. Zamkowa 2
  77-100 Bytów
  Malbork
  ul. Starościńska 1
  82-200 Malborku

  kurh

  KURHANY W UNIRADZE.

  Na szczególną uwagę zasługuje Cmentarzysko Kurhanowe koło leśniczówki Uniradze/gmina Stężyca. Zajmuje ono kilkuhektarowy obszar i jest to największe takie cmentarzysko w Polsce. Znajduje się tu co najmniej trzy tysiące kurhanów i grobów od ciałopalnych do szkieletowych. Fragmenty palonych kości ludzkich i ceramiki datują się wstępnie na IV w.p.n.e.,niedaleko na południe od Uniradze znajdują się Kamienne Kręgi w Węsiorach. Miejsce to powala dziwną, tajemniczą energią płynąca ze starych kamiennych kręgów. Powstały około 4 tyś lat temu, utworzono je mniej w tym samym czasie co słynne na całym świat kamienne kręgi w Stonehenge.

  Odległość od Willi: ok 15km/20 min.
  Adres: leśnictwo Uniradze/gmina Stężyca.

  porcelana

  ZAKŁADY PORCELANY STOŁOWEJ LUBIANA.

  Jeden z największych zakładów produkcyjnych porcelany w Polsce. W przyzakładowym sklepiku można podziwiać kunszt wykonania porcelany przygotowanej na każda okazję: ślub, urodziny, narodziny dziecka itp.. W sprzedaży jest również porcelana z tradycyjnymi kaszubskimi wzorami, która może stanowić niezwykłą i oryginalną pamiątkę z tych terenów.

  Odległość od Willi:  8km/10 min samochodem.
  Adres:  83-407 Łubiana.

  kaj

  SPŁYWY KAJAKOWE.

  Zapraszamy Państwa również na spływy kajakowe. Wysiłek fizyczny, obcowanie z naturą, czysta i nieskażona przyroda z dala od zbiorowisk ludzkich, profesjonalna obsługa oparta na wieloletnich doświadczeniach kajakowych, dobry serwis sprawią, że czas spędzony na spływie pozostanie na długo w pamięci.
  Bliska współpraca ze Stanicą Wodną PTTK we Wdzydzach Kiszewskich umożliwia nam przygotowanie pełnego pakietu w spływach kajakowych zaczynając od noclegów, poprzez pełne wyżywienie powiązane z dowozem na trasy spływów kajakowych, a także wieczorne spotkania przy ognisku w gronie przyjaciół. proponujemy organizację jednodniowych spływów kajakowych Wdą i Trzebionką.

  Trasy:
  Lipusz-Wdzydze: 23 km
  Wdzydze-Wojtal: 17 km
  Schodno -Wdzydze: 12 km /Wda
  Loryniec-Wdzydze: 10 km /Wda

  Wszelkie informacje dostępne są w recepcji Willi.

  Stanica Wodna zapewnia miejsce w kajaku, transport osób i kajaków, parking auta, mapę-trasy, certyfikat przepłynięcia trasy.

  Odległość od Willi: 15 km / 20 min samochodem
  Adres: 83-406 Wąglikowice
  Wdzydze Kiszewskie

  gd

  ZAPRASZAMY DO GDAŃSKA.

  Gdańsk-miasto na pograniczu trzech kultur. Swój rozkwit zawdzięczał położeniu u ujścia Wisły, którą to drogą wodną począwszy od X wieku spławiano nad Bałtyk towary produkowane w Polsce i krajach ościennych. Przecinały się tutaj też dwie przeciwstawne sobie drogi ekspansji: stałe dążenie państwa polskiego na północ oraz niemieckie parcie na wschód. Starcie tych dwóch sił oddziaływało na losy miasta przez wiele stuleci. Miasto należało do Królestwa polskiego, Zakonu Krzyżackiego, Państwa pruskiego i ostatecznie do III RP. Dlatego warto wybrać się do Gdańska i poznać jego historię.

  Dojazd: 60km od Willi.
  -polecamy licencjonowanych przewodników z Gdańska, oprowadzamy grupy w języku niemieckim i angielskim.