Realizujemy proekologiczną filozofię miejsca w cudownej przestrzeni. Hasło Willi Strzelnica to: Człowiek blisko natury.
 • Zielona szkoła

  Specjalna oferta edukacyjna skierowana do pomorskich i nie tylko placówek szkolnych tj. Szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Zajęcia i warsztaty mogą stanowić uzupełnienie do realizowanych planów szkolnych .

  Proponujemy zajęcia i warsztaty łączące w sobie tematy ekologiczne z regionalnymi oraz sztukę. Organizujemy warsztaty i zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych o tematyce dostosowanej do potrzeb odbiorców.
  Warsztaty i zajęcia przyrodnicze i ruchowe, organizowane dla dzieci i młodzieży prowadzą przez ścieżkę przyrodniczą i zdrowia znajdującą się przy samej Willi Strzelnica.

  Możliwość aktywnego odkrywania i poznawania elementów przyrody gatunków rzadko dzisiaj spotykanych drzew i krzewów, bogactwa ptactwa , gadów i płazów nie  zależnie od pory roku .

  Warsztaty papieru czerpanego:
  – własnoręcznie wykonanie kartki papieru,
  – tajniki produkcji papieru,
  – historia papiernictwa,
  – co to jest makulatura,
  – wykorzystanie kartek z papieru czerpanego np. kartki okolicznościowe, dyplomy, zaproszenia, laurki, zakładki itp.

  Produkcja mydełek ekologicznych. Własnoręcznie wykonanie mydełek o różnych kolorach i kształtach.

  Warsztaty „Warto poznać Kaszuby” prezentuje m.in. dawne życie codzienne Kaszubów, poznawanie dawnych zajęć i zawodów naszych dziadków ( skubanie piór, pranie, przędzenie wełny itp.). Poznawanie tradycji, zwyczajów i kultury kaszubskiej jej historii, haftów, instrumentów kaszubskich, kuchni kaszubskiej, języka kaszubskiego. Warsztaty poprzedzone są prezentacją multimedialną oraz wspólnym śpiewaniem alfabetu kaszubskiego, gra na diabelskich skrzypcach .

  Przez glinę do poznania Kaszub. Podczas pracy z gliną, dzieci, młodzież i dorośli ćwiczą zdolność koncentracji na powierzonym zadaniu, koordynację wzrokowo ruchową, sprawność manualną. Zajęcia dają możliwość realizacji własnych pomysłów i tworzenia oryginalnych prac w postaci drobnych elementów ozdób, biżuterii, płaskorzeźb, rzeźb, naczyń dekoracyjnych, aniołków, róż i innych figurek. Papierowa wiklina, wykonanie z codziennych gazet kwiatów, słońca, koszyków podobnych do wiklinowych.

  Bloki programowe do wyboru:
  Zielona Szkoła oferta 2-dniowa A
  Zielona Szkoła oferta 2-dniowa B
  Zielona Szkoła oferta 3-dniowa A
  Zielona Szkoła oferta 3-dniowa B